Personal

-->

Styrelsen för skolans huvudman

Uppdrag Namn E-post
VD Soria Reátegui, Eliseo eliseo.soria@citygymnasiet.com
Styrelseordförande Soria, Ivan ivan.soria@citygymnasiet.com
Styrelseledamot Soria Vásquez, Katia katia.soria@citygymnasiet.com
Styrelseledamot Fromin, Daniel daniel.fromin@citygymnasiet.com
Styrelsesuppleant Soria Vásquez, Martin martin.soria@citygymnasiet.com

Skolledning

Uppdrag Namn E-post
VD/Rektor Soria, Reátegui Eliseo eliseo.soria@citygymnasiet.com
Bitr rektor för VO-BF-HT-RL-NA-SA-program Zakrisson, Ove ove.zakrisson@citygymnasiet.com
Bitr rektor för IMSPR-programmet Johansson, Mia mia.johansson@citygymnasiet.com
Administrativ chef Soria, Ivan ivan.soria@citygymnasiet.com

Elevhälsan

Uppdrag Namn E-post
Skolkurator Raudmäe, Kamilla kamilla.raudmae@citygymnasiet.com
Skolläkare Suvero, Charlotte  
Skolsköterska Halén, Lind linda.halen@citygymnasiet.com
Specialpedagog Sv och En
Widlund, Alice
alice.widlund@citygymnasiet.com 
Studie- och yrkesvägledare
Erlandsgård, Karin
karin.erlandsgard@citygymnasiet.com    

Administrativ personal

Uppdrag Namn E-post
Ekonom Rusin, Bruna bruna.rusin@bdo.se
IT-ansvarig Bluescreen info@bluescreen.se
Kaféansvarig Vasquez, Edith edith.vasquez@citygymnasiet.com
Biblioteksassistent Soria Vásquez, Martin martin.soria@citygymnasiet.com
Receptionist och biblioteksassistent Magnusson, Åsaasa.magnusson@citygymnasiet.com






Lärare

Uppdrag Namn E-post
Studiehandledning i dari Aboubakri, Sulaiman sulaiman.aboubakri@citygymnasiet.com
IdH, Sp och SkolIF
Ahlén, Yolanda
yolanda.ahlen@citygymnasiet.com
Studiehandledning i dari Ahmadi, Shiva
shiva.ahmadi@citygymnasiet.com
Bi, Nk och Arabiska
Al-Nuaimi, Saif
saif.alnuaimi@citygymnasiet.com
Studiehandledning i thailändskaAndersson, Pramual
pramual.andersson@citygymnasiet.com
Förstelärare Ma, Fy, Studiehandl o mod i persiska Barzegar, Arezoo arezoo.barzegar@citygymnasiet.com
Sve och Sva
Björkman, Helen helen.bjorkman@citygymnasiet.com
FilosofiBjörlin, Ola
ola.bjorlin@citygymnasiet.com
Hotell o turism Bukani, Zenab
zizzi.bukani@citygymnasiet.com
En
Burnelle, Marjorie
marjorie.burnelle@citygymnasiet.com
En och Sva
Can, Rebecca
rebecca.can@citygymnasiet.com
Sva, SO, Hi, Sh Ekbäck, Henrik
henrik.ekback@citygymnasiet.com
Sva, Ge, admin-uppdrag Eriksson, Kjell
kjell.eriksson@citygymnasiet.com
Modersmål och studiehandl i tigrinja och amarinja
Fessehaie G, Ruth
ruth.fessehaie@citygymnasiet.com
Barn o fritid Gahnström, Aila aila.gahnstrom@citygymnasiet.com
Bild
Gretzén, Theréze
thereze.gretzen@citygymnasiet.com
Vård o omsorg, APLIsgren, Maritamarita.isgren@citygymnasiet.com
Sva, En, Fr, APL
Johansson, Mia
mia.johansson@citygymnasiet.com
Sva
Kiessling, Elisabeth
elisabeth.kiessling@citygymnasiet.com
Sv, Fr
Larsson, Dana
dana.larsson@citygymnasiet.com
Ma och Fy
Lindbäck, Anders
anders.lindback@citygymnasiet.com
Sva och Sv
Misiurkiewicz, Magdalena
magdalena.misiurkiewicz@citygymnasiet.com
Hotell o turismMorosini, Stefanie
stefanie.morosini@citygymnasiet.com
Brand o räddning, Väktare, Häl Ped, SocArb och VardOlNehrer, Tomas
tomas.nehrer@citygymnasiet.com
Ma, Fy, Specialped i Ma
Olsson, Hans
hans.olsson@citygymnasiet.com
Studiehandl o mod i somaliska
Osman, Amin Mohamed
amin.osman@citygymnasiet.com
En
Paulsson Elfving, Ann
ann.paulsson@citygymnasiet.com
Sva Persson Nyhlén, Margareta margareta.persson@citygymnasiet.com
Ke och Ma
Ristikartano, Charlott
charlott.ristikartano@citygymnasiet.com
En och Re
Simu, André
andre.simu@citygymnasiet.com
Sva, En, Ped Led Sundström, Annelie annelie.sundstrom@citygymnasiet.com
Vård och omsorg Svanberg, Maria maria.svanberg@citygymnasiet.com
En, Soc och MR-ansvarig
Träff, Christine
christine.traff@citygymnasiet.com
Förstelärare, Hi, Re, Int.kult ped
Unga, Jonny jonny.unga@citygymnasiet.com
Sva, En och biblioteksassistent
Wall, André
andre.wall@citygymnasiet.com
Sv, En Widlund, Alice alice.widlund@citygymnasiet.com
Sh, HiZaki, Solman
solman.zaki@citygymnasiet.com
Ma, Ke Zakrisson, Ove ove.zakrisson@citygymnasiet.com
Vikarie
Gustin, Anton
anton.gustin@citygymnasiet.com
Vikarie
Åberg, Elvira
abergelvira@gmail.com



Är du redo att se världen?

Här gör du enklast din ansökan till Västerås Citygymnasium. Skriv ut, fyll i, skicka in och du är på väg.
Varmt välkommen med din ansökan - vi ser fram emot att träffa dig!