Personal

-->

Styrelsen för skolans huvudman

Uppdrag Namn E-post
VD Soria Reátegui, Eliseo eliseo.soria@citygymnasiet.com
Styrelseordförande Soria, Ivan ivan.soria@citygymnasiet.com
Styrelseledamot Soria Vásquez, Katia katia.soria@citygymnasiet.com
Styrelseledamot Fromin, Daniel daniel.fromin@citygymnasiet.com
Styrelsesuppleant Soria Vásquez, Martin martin.soria@citygymnasiet.com

Skolledning

Uppdrag Namn E-post
VD/Rektor Soria, Reátegui Eliseo eliseo.soria@citygymnasiet.com
Bitr rektor för VO-BF-HT-RL-NA-SA-program Zakrisson, Ove ove.zakrisson@citygymnasiet.com
Bitr rektor för IMSPR-programmet Johansson, Mia mia.johansson@citygymnasiet.com
Administrativ chef Soria, Ivan ivan.soria@citygymnasiet.com

Elevhälsan

Uppdrag Namn E-post
Skolkurator Raudmäe, Kamilla kamilla.raudmae@citygymnasiet.com
Skolläkare Suvero, Charlotte  
Skolsköterska Linda Halén linda.halen@citygymnasiet.com
Specialpedagog Sv och En
Widlund, Alice
alice.widlund@citygymnasiet.com 


              

Administrativ Personal

Uppdrag Namn E-post
Ekonom Rusin, Bruna bruna.rusin@bdo.se
IT-ansvarig Bluescreen info@bluescreen.se
Kaféansvarig Vasquez, Edith edith.vasquez@citygymnasiet.com
Biblioteksassistent Soria Vásquez, Martin martin.soria@citygymnasiet.com
Lokalvårdare Meeakaew, Puangmalai puangmalai.meekaew@citygymnasiet.com
Receptionist och biblioteksassistent Ghislaine Telles ghislaine.telles@citygymnasiet.com

Lärare

Uppdrag Namn E-post
Studiehandledning i dari Ahmadi, Shiva  shiva.ahmadi@citygymnasiet.com 
Studiehandledning i thailändska Andersson, Pramual pramual.andersson@citygymnasiet.com
EN, SVACan, Rebeccarebecca.can@citygymnasiet.com
Ma, Fy, Studiehandl o mod i persiska Barzegar, Arezoo arezoo.barzegar@citygymnasiet.com
Sva, Ma, Ke Bolin, Marilena marilena.bolin@citygymnasiet.com
En Burnelle, Marjorie marjorie.burnelle@citygymnasiet.com
Sva, admin-uppdrag
Eriksson, Kjellkjell.eriksson@citygymnasiet.com
Modersmål och studiehandl i tigrinja och amarinja Fessehaie G, Ruth ruth.fessehaie@citygymnasiet.com
Vård o omsorg, APL Isgren, Marita marita.isgren@citygymnasiet.com
Sva Björkman, Helen helen.bjorkman@citygymnasiet.com
EN, Geo och MR-Profil
Sandberg, Elinelin.sandberg@citygymnasiet.com
Sva Kiessling, Elisabeth elisabeth.kiessling@citygymnasiet.com
Sv, SO, Hi, sh Ekbäck, Henrik henrik.ekback@citygymnasiet.com
Sv, Fr Larsson, Dana dana.larsson@citygymnasiet.com
Barn o fritid Gahnström, Aila aila.gahnstrom@citygymnasiet.com
Sva, Led o org, Re, Geo Nehrer, Tomas tomas.nehrer@citygymnasiet.com
Ma Lilja, Helena helena.lilja@citygymnasiet.com
Bi, Nk, mod i arab o kurd Nasraddin, Solav solav.nasraddin@citygymnasiet.com
Ma, Fy, Specialped i Ma Olsson, Hans  hans.olsson@citygymnasiet.com 
Studiehandl o mod i somaliska Osman, Amin Mohamed amin.osman@citygymnasiet.com
En Paulsson Elfving, Ann ann.paulsson@citygymnasiet.com
Ma, Sva Pavlicu, Anaida anaida.pavlicu@citygymnasiet.com
Sva Persson Nyhlén, Margareta margareta.persson@citygymnasiet.com
Sp, Soc o Kommunikation Soria, Ivan ivan.soria@citygymnasiet.com
Sva, En, Ped Led Sundström, Annelie annelie.sundstrom@citygymnasiet.com
Sva, En, Fr, APL Johansson, Mia  mia.johansson@citygymnasiet.com 
Vård och omsorg Svanberg, Maria maria.svanberg@citygymnasiet.com
Förstelärare, Hi, Re, Int.kult ped (föräldraledig) Unga, Jonny jonny.unga@citygymnasiet.com
Hotell o turism Bukani, Zenab zizzi.bukani@citygymnasiet.com
Sv, En Widlund, Alice alice.widlund@citygymnasiet.com
Ma, Ke Zakrisson, Ove ove.zakrisson@citygymnasiet.com
IdH, Sp och Skol IF Yolanda Ahlén yolanda.ahlen@citygymnasiet.com
En, Studiehandledning i portugisiska och Spanska Ghislaine Tellesghislaine.telles@citygymnasiet.com
Studiehandledning i DariAboubakri, Sulaiman sulaiman.aboubakri@citygymnasiet.com
Ma, Ke och Nk--
Sva och GeSvensson, Gustavgustav.svensson@citygymnasiet.com
Sh, HiZaki, Solman
solman.zaki@citygymnasiet.com
Sh, Hi, SvaWiig Berglund, Linnlinn.wiigberglund@citygymnasiet.com
SO Ulff, Williamwilliam.ulff@citygymnasiet.com

Är du redo att se världen?

Här gör du enklast din ansökan till Västerås Citygymnasium. Skriv ut, fyll i, skicka in och du är på väg.
Varmt välkommen med din ansökan - vi ser fram emot att träffa dig!