Stipendier till fem studenter för särskilt goda resultat

2018-06-13 - Kjell Eriksson

Västerås Citygymnasiums stipendier ges för hög betygsnivå, för ett väl utfört gymnasiearbete samt för visat gott kamratskap

På bilden ser vi studenterna Tatiana Kaneza, Saabirin Abdulahi Abdi, Ella Wikman och Rafi Youssef, som alla fick stipendier. På bilden saknas Alexandra Kaskikallio, som inte kunde närvara. Tatiana fick honnörspremium för gott kamratskap, Saabirin stipendium för hög betygsnivå, Ella premium för väl utfört gymnasiearbete. Rafi fick stipendium för hög betygsnivå samt premium för väl utfört gymnasiearbete. Alexandra fick stipendium för hög betygsnivå. VI GRATULERAR!

Stipendier till fem studenter för särskilt goda resultat

Är du redo att se världen?

Här gör du enklast din ansökan till Västerås Citygymnasium. Skriv ut, fyll i, skicka in och du är på väg.
Varmt välkommen med din ansökan - vi ser fram emot att träffa dig!